230 Gorzowska Drużyna Harcerzy „Rysie” im. Andrzeja Romockiego „MORRO”

230 Gorzowska Drużyna Harcerzy ,,Rysie” im. Andrzeja Romockiego ,,Morro” – fiołkowa – jest męską drużyną harcerską, powstałą w 1982 roku, skupiającą w swoich szeregach zuchy, harcerzy, wędrowników, harcerzy starszych i instruktorów. Drużyna ma za sobą ponad 35 lat intensywnej wychowawczej pracy harcerskiej, posiada również bogate tradycje. Od 1983 roku co roku organizowane są letnie obozy – stałe, jak i wędrowne, w Polsce, jak i za granicą (Litwa, Czechy, Ukraina). Drużyna prowadzi pracę, wychowując młode pokolenie Polaków w duchu braterstwa, patriotyzmu i wartości harcerskich. Na co dzień harcerze z 230 GDH uczestniczą w cotygodniowych zbiórkach, w comiesięcznych mszach za Ojczyznę, biorą udział w obchodach Świąt Narodowych, lub innych ważnych wydarzeniach, dziejących się w Gorzowie i w okolicach. Organizowane są również kolonie (zuchy), biwaki, obozy letnie i zimowiska.

adres strony internetowej drużyny: http://rysie230.fabersklep.pl

drużynowy: phm. Jacek Kowalski HR, tel.781057030, email kowal230@gmail.com