XIII Świebodzińska Drużyna Harcerzy „Sten”

Nasza drużyna powstała 13 X 1988r. początkowo należała do organizacji ZHP wraz z czasem zmian ustrojowych ,w Polsce tworzyły się niezależne od ZHP organizacje harcerskie w tym ZHP1918 do której wstąpiła drużyna a która w późniejszym czasie została wcielona do ZHR. Działamy prężnie na terenie Świebodzina i okolic. Patronem drużyny jest harcmistrz Rzeczypospolitej Stanisław Sedlaczek pedagog i instruktor harcerski. Nazwa Sten pochodzi od brytyjskiego pistoletu maszynowego używanego m. in. przez powstańców Warszawskich. W drużynie działają dwa zastępy harcerskie i patrol wędrowniczy planujemy utworzyć szóstkę zuchową. XIII ŚDH ,,Sten” składa się z 25 osobowej zgranej ekipy ,która nie boi się stawiać czoła nawet najcięższym wyzwaniom prawie każdy z nas ma za sobą kilka obozów ,niezliczone biwaki i mnóstwo przygód. Należymy również do Świebodzińskiego Szczepu Drużyn “TRZYNASTKA” w którym prężnie działamy. Drużyna jest członkiem ruchu programowo-metodycznego ,,Dęby” ,,Amor patriae nostra lex”

Drużynowy : ćw.Paweł Salej Tel.502 209 755 email: pawelsalej@icloud.com